Olimpiada Informatyczna Juniorów – podstawowe informacje
Olimpiada Informatyczna Juniorów to doskonała okazja dla uczniów szkół podstawowych aby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i dostać się do dowolnej szkoły średniej. Jest to też świetna podstawa do licealnej Olimpiady Informatycznej.
Olimpiada Informatyczna Juniorów – dlaczego warto brać udział?
- Cenne nagrody rzeczowe i finansowe
- Możliwość przygotowania do licealnej Olimpiady Informatycznej, która gwarantuje ułatwioną rekrutację na najbardziej prestiżowe uczelnie i kierunki ścisłe w Polsce
- Zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności, jak również rozwinięcie myślenia analitycznego, które przyda się podczas dalszej edukacji
- Postawienie pierwszych kroków na drodze do kariery informatyka – jednego z najbardziej atrakcyjnych zawodów
Egzamin ósmoklasisty biologia 2022 - przygotowania, nauka, testy
Przygotowanie do Olimpiady Informatycznej Juniorów możesz realizować w dwóch formach!
E-learning
Chcesz kompleksowo przygotować się do Olimpiady Informatycznej Juniorów? Weź udział w dopracowanym kursie e-learningowym, w ramach którego przygotowania dostosujemy specjalnie do Twoich oczekiwań i możliwości!
- Każdemu kursantowi przydzielamy indywidualnego mentora, zwycięzcę lub laureata jednego z najwyższych miejsc poprzednich edycji olimpiady oraz zakładamy dedykowaną grupę na Facebooku
- Uczeń regularnie otrzymuje moduły, które razem tworzą komplet materiałów – każdy z nich porusza konkretny tematyczny blok zagadnień i zawiera: prezentacje, testy, kartkówki i przykładowe arkusze, próbne olimpiady oraz konkretne wytyczne co do pracy z materiałami
- Twoje postępy sprawdzane są regularnie w formie sprawdzianów i testów kontrolnych
- Ciągły kontakt z prowadzącym – możesz zadawać dowolną liczbę pytań w dogodnej dla Ciebie chwili!
- Indeks w Kieszeni jest ogólnopolskim liderem nauczania zdalnego – kursy w formie e-learningu prowadzimy niemalże od 10 lat – zaufaj naszemu doświadczeniu!
Koszt kursu – Olimpiada Informatyczna Juniorów – edycja 2022/23
- Cena bazowa kursu: 1499 zł
- Dopytaj o dodatkowe rabaty przy zapisie!
- 50% zniżki na zajęcia grupowe (opcjonalne)
Kurs stacjonarny / webinarowy
Zajęcia grupowe przygotowujące do Olimpiady Informatycznej Juniorów przeprowadzane raz w tygodniu po 2 godziny zegarowe. Lubisz naukę wspólnie z równieśnikami? Zapisz się na zajęcia już DZIŚ i wspólnie z nami zostań Olimpijczykiem!
- Grupy liczące maksymalnie kilkanaście osób, dzięki temu nauczyciel jest w stanie dostosować tempo pracy do potrzeb każdego kursanta
- Po zajęciach uczeń otrzymuje wszystkie materiały w formie cyfrowej, umożliwia to pełne skupienie podczas zajęć na części wykładowej, bez konieczności przepisywania każdego zdania do zeszytu. Dodatkowo uczeń ma możliwość łatwego nadrobienia zaległości w razie nieobecności na zajęciach
- Możliwość bieżącego kontaktu z Prowadzącymi na grupie na Facebooku, staje się ona miejscem komunikacji również poza zajęciami. Nauczyciel podsyła tam dodatkowe materiały, zadania domowe, przypomina o zajęciach, jak również odpowiada na wszelkie pytania dotyczące materiału
Koszt kursu – Olimpiada Informatyczna Juniorów – edycja 2022/23
- Pakiet 4 zajęć (8h) 349 zł
- Pakiet 8 zajęć (16h) 599 zł
- Dołącz do grupy i skorzystaj z rabatu!
Olimpiady dla szkół podstawowych to wybór dla ambitnych uczniów, którzy chcą realizować swoje pasje w wymiarze wykraczającym poza podstawę programową.
Warto zadbać o to, by nauka dzięki wsparciu doświadczonego Olimpijczyka była możliwie efektywna. Dzięki IWK uczeń ma możliwość zrealizowania pełni swojego potencjału!
Poznaj naszą młodą i doświadczoną kadrę!

Dominik Wawszczak
Podstawowe informacje
- Laureat III stopnia XI Olimpiady Informatycznej Juniorów
- Brązowy medalista EJOI 2017
- Zwycięzca XII Olimpiady Informatycznej Juniorów
- Finalista z wyróżnieniem XXVI Olimpiady Informatycznej
- Finalista XXVII Olimpiady Informatycznej
- Laureat III stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej
O mnie
Informatyką zainteresowałem się w podstawówce, kiedy sukces w konkursie miniLOGIA pozwolił mi dostać się do gimnazjum, gdzie zacząłem się uczyć pod kątem olimpiady. Jestem studentem matematyki i informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się dydaktyką i wiele czasu poświęcam na doskonalenie sposobów pracy z uczniami. Od kilku lat pomagam rówieśnikom i młodszym uczniom w przygotowaniach do konkursów i egzaminów.
Zawody I stopnia „tura testowa”
- Odbywa się w szkołach
- 100 minut na 30 pytań
- Sprawdzenie podstawowej wiedzy o wybranym języku programowania (C++ lub Python)
Zawody I stopnia „tura otwarta”
- Samodzielne rozwiązanie od 4 do 6 zadań programistycznych
- Za każde zadanie można uzyskać od 0 do 100 punktów
- Możliwość poznania wyniku za zadanie tuż po wysłaniu zgłoszenia
Zawody I stopnia „tura ukryta”
- Samodzielne rozwiązanie od 4 do 6 zadań programistycznych
- Za każde zadanie można uzyskać od 0 do 100 punktów
- Wyniki dopiero po zakończeniu zawodów I stopnia
Zawody II stopnia
- 4 godziny na rozwiązanie 2, 3 lub 4 zadań programistycznych
- Za każde zadanie można uzyskać od 0 do 100 punktów
- Wyniki dopiero po zakończeniu zawodów II stopnia
Zawody III stopnia
- 4 godziny na rozwiązanie 2, 3 lub 4 zadań programistycznych
- Za każde zadanie można uzyskać od 0 do 100 punktów
- Wyniki dopiero po zakończeniu zawodów III stopnia
Olimpiada Informatyczna Juniorów – FAQ
Olimpiada Informatyczna Juniorów składa się z trzech etapów: pierwszego, drugiego i trzeciego. Dodatkowo, pierwszy etap jest podzielony na trzy tury: testową, otwartą oraz ukrytą.
Pierwszy etap trwa zwykle od końca października do początku stycznia. Drugi etap odbywa się w marcu, a trzeci w maju.
Każdy finalista i laureat Olimpiady Informatycznej Juniorów ma wolny wstęp do dowolnej szkoły ponadpodstawowej oraz ocenę celującą z informatyki. Najlepsi laureaci uczestniczą w obozie naukowym i reprezentują Polskę na olimpiadzie międzynarodowej.
Nie, każdy etap Olimpiady Informatycznej Juniorów polega na samodzielnym rozwiązaniu zadań programistycznych. Wyjątkiem jest tura testowa pierwszego etapu, podczas której należy odpowiedzieć na trzydzieści pytań.
Pierwszy etap zwykle trwa kilka tygodni. Natomiast etapy drugi i trzeci składają się z jednej czterogodzinnej sesji.
Żeby dobrze przygotować się do Olimpiady Informatycznej Juniorów trzeba przede wszystkim opanować jeden z języków programowania (C++ lub Python). Ponadto niezwykle ważna jest wiedza z algorytmiki oraz rozwiązywanie zadań z zeszłych edycji olimpiady. Wszystkie te elementy zawiera nasz kurs z IWK.
Nie, Olimpiada Przedsiębiorczości nie zwalnia z pisania żadnego egzaminu ósmoklasisty. Daje jednak wolny wstęp do dowolnej szkoły ponadpodstawowej, więc w przypadku uzyskania tytułu laureata lub finalisty, wynik z egzaminu ósmoklasisty nie ma znaczenia.
Olimpiada Informatyczna Juniorów to jedna z trudniejszych olimpiad, ponieważ uczestnicy oprócz samej umiejętności wymyślania rozwiązań, muszą jeszcze umieć je poprawnie zaimplementować.
Komitet Główny Olimpiady Informatycznej Juniorów ustala próg i wyłania listę laureatów na podstawie wyników trzeciego etapu.
Tak, międzynarodowym odpowiednikiem Olimpiady Informatycznej Juniorów jest Europejska Olimpiada Informatyczna Juniorów (European Junior Olympiad in Informatics, w skrócie EJOI).