Egzamin ósmoklasisty z geografii od 2024 r.
Egzamin ósmoklasisty z geografii jest jednym z możliwych do wyboru, przedmiotów dodatkowych.
Egzamin z niej przeprowadzany jest na podstawie podstawy programowej dla klas IV-VIII szkół podstawowych.
W ramach arkusza uczniowie zetkną się z zadaniami zamkniętymi (pojedynczego i wielokrotnego wyboru, prawda-fałsz oraz na dobieranie) jak również otwartymi w proporcjach pół na pół. Około połowa zadań dotyczyć będzie Polski.
Na rozwiązanie arkusza składającego się od 20 do 30 zadań przewiduje się 90 minut.
Egzamin ósmoklasisty biologia 2022 - przygotowania, nauka, testy
Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z geografii możesz realizować w dwóch formach!
E-learning
Chcesz kompleksowo przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z geografii? Weź udział w dopracowanym kursie e-learningowym, w ramach którego przygotowania dostosujemy specjalnie do Twoich oczekiwań i możliwości!
- Każdemu kursantowi przydzielamy indywidualnego mentora oraz zakładamy dedykowaną grupę na Facebooku
- Uczeń regularnie otrzymuje moduły, które razem tworzą komplet materiałów – każdy z nich porusza konkretny tematyczny blok zagadnień i zawiera: prezentacje, testy, kartkówki i przykładowe arkusze oraz konkretne wytyczne co do pracy z materiałami
- Twoje postępy sprawdzane są regularnie w formie sprawdzianów i testów kontrolnych
- Ciągły kontakt z prowadzącym – możesz zadawać dowolną liczbę pytań w dogodnej dla Ciebie chwili!
- 10h zegarowych nagrań video - zawarliśmy na nich omówienia najtrudniejszych zagadnień oraz rozwiązania przykładowych zadań!
- Indeks w Kieszeni jest ogólnopolskim liderem nauczania zdalnego – kursy w formie e-learningu prowadzimy od ponad 10 lat – zaufaj naszemu doświadczeniu!
Zajęcia w Warszawie
Tradycyjne zajęcia grupowe przeprowadzane dwa razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne (łącznie 84 godziny lekcyjne).
- Grupy liczące maksymalnie kilkanaście osób, dzięki temu nauczyciel jest w stanie dostosować tempo pracy do potrzeb każdego kursanta
- Po zajęciach uczeń otrzymuje wszystkie materiały w formie cyfrowej, umożliwia to pełne skupienie podczas zajęć na części wykładowej, bez konieczności przepisywania każdego zdania do zeszytu. Dodatkowo uczeń ma możliwość łatwego nadrobienia zaległości w razie nieobecności na zajęciach
- Możliwość bieżącego kontaktu z Prowadzącymi na grupie na Facebooku, staje się ona miejscem komunikacji również poza zajęciami. Nauczyciel podsyła tam dodatkowe materiały, zadania domowe, przypomina o zajęciach, jak również odpowiada na wszelkie pytania dotyczące materiału
Egzamin ósmoklasisty to pierwszy poważny test na drodze edukacyjnej. Mimo iż nie przesądza on o tym na jakie pójdziemy studia, jest w stanie istotnie wpłynąć na dalszy rozwój poprzez wybór szkoły średniej!
Warto zadbać o to, by jego wynik był jak najwyższy i pozwolił na dostanie się do jak największej liczby szkół. Dzięki temu to uczeń i jego rodzice podejmują faktyczną decyzję, a nie wynik na arkuszu.
Poznaj naszą młodą i doświadczoną kadrę!

Michał Kuliński
Podstawowe informacje
- Fnalista XLVI Olimpiady Geograficznej
O mnie
Jestem studentem geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się mineralogią oraz geografią społeczno-ekonomiczną. Wolny czas spędzam najczęściej w górach. Posiadam kilkuletnie doświadczenie dydaktyczne i pasję do przekazywania wiedzy.
Dlaczego geografia z IwK?
Podstawą nauki geografii, zarówno w zakresie matury, jak i egzaminu ósmoklasisty są umiejętności obserwacji otaczającego nas świata i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Na kursie nauczysz się, jak połączyć fakty, aby zrozumieć ogół procesów zachodzących na świecie w obrębie nauk geograficznych.
Poziom opanowania wymaganych umiejętności i wiedzy przez uczniów sprawdzany jest w ramach następujących kategorii zadań:
- Praca z mapą
- Znajomość mapy Polski i świata
- Znajomość i rozumienie podstawowych pojęć i procesów z zakresu geografii fizycznej
- Znajomość zjawisk i procesów społeczno-kulturowych w Polsce i na świecie
Praca z mapą
- Typy zadań: zamknięte (prawda-fałsz, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) oraz otwarte (zadania obliczeniowe).
- Liczba zadań: 3-5
- Udział w łącznej punktacji: 15-20%
Znajomość mapy Polski i świata
- Typy zadań: zamknięte (prawda-fałsz, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) oraz otwarte (argumentacja wyboru)
- Liczba zadań: 4-6
- Udział w łącznej punktacji: 15-20%
Znajomość i rozumienie podstawowych pojęć i procesów z zakresu geografii fizycznej
- Typy zadań: zamknięte (prawda-fałsz, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) oraz otwarte (argumentacja za/przeciw, wyjaśnianie przyczyn i przebiegu)
- Liczba zadań: 6-10
- Udział w łącznej punktacji: 25-40%
Znajomość zjawisk i procesów społeczno-kulturowych w Polsce i na świecie
- Typy zadań: zamknięte (prawda-fałsz, jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) oraz otwarte (argumentacja za/przeciw, wyjaśnianie przyczyn i przebiegu)
- Liczba zadań: 6-10
- Udział w łącznej punktacji: 25-40%