Egzamin ósmoklasisty z geografii

Egzamin ósmoklasisty z geografii od 2024 r.

Egzamin ósmoklasisty z geografii jest jednym z możliwych do wyboru, przedmiotów dodatkowych.

Egzamin z niej przeprowadzany jest na podstawie podstawy programowej dla klas IV-VIII szkół podstawowych.

W ramach arkusza uczniowie zetkną się z zadaniami zamkniętymi (pojedynczego i wielokrotnego wyboru, prawda-fałsz oraz na dobieranie) jak również otwartymi w proporcjach pół na pół. Około połowa zadań dotyczyć będzie Polski.

Na rozwiązanie arkusza składającego się od 20 do 30 zadań przewiduje się 90 minut.

Egzamin ósmoklasisty biologia 2022 - przygotowania, nauka, testy

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z geografii możesz realizować w dwóch formach!

E-learning

Chcesz kompleksowo przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z geografii? Weź udział w dopracowanym kursie e-learningowym, w ramach którego przygotowania dostosujemy specjalnie do Twoich oczekiwań i możliwości!

 • Każdemu kursantowi przydzielamy indywidualnego mentora oraz zakładamy dedykowaną grupę na Facebooku
 • Uczeń regularnie otrzymuje moduły, które razem tworzą komplet materiałów – każdy z nich porusza konkretny tematyczny blok zagadnień i zawiera: prezentacje, testy, kartkówki i przykładowe arkusze oraz konkretne wytyczne co do pracy z materiałami
 • Twoje postępy sprawdzane są regularnie w formie sprawdzianów i testów kontrolnych
 • Ciągły kontakt z prowadzącym – możesz zadawać dowolną liczbę pytań w dogodnej dla Ciebie chwili!
 • 10h zegarowych nagrań video - zawarliśmy na nich omówienia najtrudniejszych zagadnień oraz rozwiązania przykładowych zadań!
 • Indeks w Kieszeni jest ogólnopolskim liderem nauczania zdalnego – kursy w formie e-learningu prowadzimy od ponad 10 lat – zaufaj naszemu doświadczeniu!

Zajęcia w Warszawie

Tradycyjne zajęcia grupowe przeprowadzane dwa razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne (łącznie 84 godziny lekcyjne).

 • Grupy liczące maksymalnie kilkanaście osób, dzięki temu nauczyciel jest w stanie dostosować tempo pracy do potrzeb każdego kursanta
 • Po zajęciach uczeń otrzymuje wszystkie materiały w formie cyfrowej, umożliwia to pełne skupienie podczas zajęć na części wykładowej, bez konieczności przepisywania każdego zdania do zeszytu. Dodatkowo uczeń ma możliwość łatwego nadrobienia zaległości w razie nieobecności na zajęciach
 • Możliwość bieżącego kontaktu z Prowadzącymi na grupie na Facebooku, staje się ona miejscem komunikacji również poza zajęciami. Nauczyciel podsyła tam dodatkowe materiały, zadania domowe, przypomina o zajęciach, jak również odpowiada na wszelkie pytania dotyczące materiału

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy poważny test na drodze edukacyjnej. Mimo iż nie przesądza on o tym na jakie pójdziemy studia, jest w stanie istotnie wpłynąć na dalszy rozwój poprzez wybór szkoły średniej! 

Warto zadbać o to, by jego wynik był jak najwyższy i pozwolił na dostanie się do jak największej liczby szkół. Dzięki temu to uczeń i jego rodzice podejmują faktyczną decyzję, a nie wynik na arkuszu.

Poznaj naszą młodą i doświadczoną kadrę!

Michał Kuliński

Michał Kuliński

Podstawowe informacje

 • Fnalista XLVI Olimpiady Geograficznej

O mnie

Jestem studentem geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się mineralogią oraz geografią społeczno-ekonomiczną. Wolny czas spędzam najczęściej w górach. Posiadam kilkuletnie doświadczenie dydaktyczne i pasję do przekazywania wiedzy.

Dlaczego geografia z IwK?

Podstawą nauki geografii, zarówno w zakresie matury, jak i egzaminu ósmoklasisty są umiejętności obserwacji otaczającego nas świata i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Na kursie nauczysz się, jak połączyć fakty, aby zrozumieć ogół procesów zachodzących na świecie w obrębie nauk geograficznych.

Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz do nas!

  Szczegóły na temat przetwarzania danych znajdują się w Polityce prywatności

  Menu