Egzamin ósmoklasisty z geografii

Egzamin ósmoklasisty z geografii od 2024 r.

Egzamin ósmoklasisty biologia 2022 - przygotowania, nauka, testy

Geografia jest jednym z dodatkowych egzaminów ósmoklasisty. Egzamin z niej przeprowadzany jest na podstawie podstawy programowej dla klas IV-VIII szkół podstawowych.

W ramach arkusza uczniowie zetkną się z zadaniami zamkniętymi (pojedynczego i wielokrotnego wyboru, prawda-fałsz oraz na dobieranie) jak również otwartymi w proporcjach pół na pół. Około połowa zadań dotyczyć będzie Polski.

Na rozwiązanie arkusza składającego się od 20 do 30 zadań przewiduje się 90 minut.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z geografii możesz realizować w dwóch formach!

E-learning

Chcesz kompleksowo przygotować się do egzaminu ósmoklasisty? Weź udział w dopracowanym kursie e-learningowym, w ramach którego przygotowania dostosujemy specjalnie do Twoich oczekiwań i możliwości!

 • Każdemu kursantowi przydzielamy indywidualnego mentora oraz zakładamy dedykowaną grupę na Facebooku
 • Uczeń regularnie otrzymuje moduły, które razem tworzą komplet materiałów – każdy z nich porusza konkretny tematyczny blok zagadnień i zawiera: prezentacje, testy, kartkówki i przykładowe arkusze oraz konkretne wytyczne co do pracy z materiałami
 • Twoje postępy sprawdzane są regularnie w formie sprawdzianów i testów kontrolnych
 • Ciągły kontakt z prowadzącym – możesz zadawać dowolną liczbę pytań w dogodnej dla Ciebie chwili!
 • 24h zegarowe spotkań webinarowych - 8 spotkań po 3h, raz w miesiącu (od października do maja) - dzięki nim usystematyzujesz i powtórzysz materiał z kursu!
 • Indeks w Kieszeni jest ogólnopolskim liderem nauczania zdalnego – kursy w formie e-learningu prowadzimy niemalże od 10 lat – zaufaj naszemu doświadczeniu!

Zajęcia w Warszawie

Tradycyjne zajęcia grupowe przeprowadzane dwa razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne (łącznie 84 godziny lekcyjne).

 • Grupy liczące maksymalnie kilkanaście osób, dzięki temu nauczyciel jest w stanie dostosować tempo pracy do potrzeb każdego kursanta
 • Po zajęciach uczeń otrzymuje wszystkie materiały w formie cyfrowej, umożliwia to pełne skupienie podczas zajęć na części wykładowej, bez konieczności przepisywania każdego zdania do zeszytu. Dodatkowo uczeń ma możliwość łatwego nadrobienia zaległości w razie nieobecności na zajęciach
 • Możliwość bieżącego kontaktu z Prowadzącymi na grupie na Facebooku, staje się ona miejscem komunikacji również poza zajęciami. Nauczyciel podsyła tam dodatkowe materiały, zadania domowe, przypomina o zajęciach, jak również odpowiada na wszelkie pytania dotyczące materiału

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy poważny test na drodze edukacyjnej. Mimo iż nie przesądza on o tym na jakie pójdziemy studia, jest w stanie istotnie wpłynąć na dalszy rozwój poprzez wybór szkoły średniej! 

Warto zadbać o to, by jego wynik był jak najwyższy i pozwolił na dostanie się do jak największej liczby szkół. Dzięki temu to uczeń i jego rodzice podejmują faktyczną decyzję, a nie wynik na arkuszu.

Poznaj naszą młodą i doświadczoną kadrę!

Adrian Sztolsztejner

Podstawowe informacje

 • Laureat XLII i XLIII Olimpiady Geograficznej
 • Finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
 • Doświadczenie w pracy z młodzieżą, prowadzeniu warsztatów i korepetycji dla dzieci i młodzieży

O mnie

Geografia towarzyszy mi praktycznie przez całe życie. W podstawówce byłem laureatem konkursu kuratoryjnego z przyrody, w gimnazjum z geografii a w liceum osiągałem sukcesu na Olimpiadzie Geograficznej. Po skończeniu  swojej kariery w konkursach przeszedłem do roli nauczyciela, starając się w swoich uczniach zaszczepić ciekawość świata, która jest niezbędna do osiągania sukcesów, zarówno w różnych konkursach, egzaminach, jak i po prostu codziennym życiu. 

Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz do nas!

Menu